PAGROK, JUZIUK, MAN VALSŲ

Biržų kultūros centro bendruomenė nusprendė atgaivinti prieš daugel metų vykusią, populiarumu garsėjusią, proginių muzikantų šventę. Anksčiau ji vadinosi ir vestuvių muzikantų švente, ir varžytuvėmis, bet siekis buvo tas pats – sukviesti biržiečius ir jiems dovanoti begalę smagių akimirkų, skambant gražiausioms dainoms, kurias paprastai išgirstame tik ypatingomis progomis – per vestuves, krikštynas, jubiliejus. Šį kartą tai buvo proginių muzikantų šventė pavadinimu „Pagrok, Juziuk, man valsų“.
Renginys buvo teatralizuotas. Siužete garsus kaimo muzikantas Juziukas, nuo seno keliaujantis per kaimus ir savo virtuozišku muzikavimu nuspalvinantis vietos gyventojų šventes, kartą sutiko „smarkią gaspadinę“ ketinančią surengti švenčių šventę, neregėtą balių su negirdėtais muzikantais...

Kokių gi nuotykių patirė Juziukas? Kokių skonių patiekalus degustavo? Kokio gražumo mergelių ten sutiko? Sužinojo tik tie, kurie atėjo į atgimstančią proginių muzikantų šventę.

Koncertavo – Vytautas Kavaliauskas, Lina Januševičienė ir Richardas Mikšys, Oksana Sharlai, Jonas Strunkis, Jūratė Garnelienė, Pranas Dapšauskas, vokalinis instrumentinis ansamblis (vad. Elmaras Duderis) ir grupė „Daumantų muzikantai“ (vad. Kęstutis Švilpauskas).

Gaspadinė – Gytė Rožėnienė, jos draugė – Jūratė Garnelienė, Juziukas – Pranas Dapšauskas.
Renginio režisierė Gytė Rožėnienė.