PAČERIAUKŠTĖ – MAŽOJI LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ BAIGĖ VEIKLĄ

Gruodžio 26 d. Pačeriaukštės kultūros namuose įvyko iškilmingas atsisveikinimas su „Pačeriaukštė – 2023 -ųjų mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ titulu.

Renginio vedėjos – Vilita Vasiliauskienė, Biržų kultūros centro Pačeriaukštės skyriaus meno vadovė ir Edita Čepokienė, Pačeriaukštės bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė, kad per šiuos metus Pačeriaukštėje įvyko 22 renginiai, kurių metu Pačeriaukštę aplankė nesuskaičiuoti šimtai, o gal ir tūkstančiai, žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos. Pačeriaukštėje, kaip Mažojoje kultūros sostinėje vykę renginiai ir veiklos buvo apžvelgti pristatant 20 min. trukmės filmuką. Pažymėta, kad Pačeriaukštė ir pačeriaukštiečiai visus šiuos metus savo kraštą garsino įvairiuose renginiuose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose. Vien kolegė Vilita Vasiliauskienė net 37 kartus su koncertinėmis programomis vyko už rajono ribų ir visur pasakojo, kokia puiki yra Pačeriaukštė ir visas Biržų kraštas. Vedėjos taip pat pasidžiaugė, kad per šiuos metus buvo aplankytos visos 2023-ųjų Mažąsias kultūros sostinės – Kulautuva (Kauno r.), Plateliai (Plungės r.), Marcinkonys (Varėnos r.), Baraginė (Marijampolės sav.). Ypač didžiavosi, kad pačeriaukštiečiams pavyko visas 2023-ųjų mažąsias Lietuvos kultūros sostines surinkti į vieną krūvą – į Pačeriaukštėje vykusią Atvelykio šventę.

Už per šiuos metus pačeriaukštiečių nuveiktus darbus, krašto garsinimą, kultūrinio paveldo puoselėjimą ir pristatymą visuomenei dėkojo Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, Biržų rajono savivaldybės vicemerė Astra Korsakienė, Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius, Pačeriaukštės seniūnas Aurimas Frankas, visa eilė Savivaldybės tarybos narių, kiti garbūs svečiai.
Uždarymo renginį papuošė akordeonisto virtuozo Vytauto Kavaliausko atlikti kūriniai, solistės Vilitos Vasiliauskienės ir Biržų kultūros centro Medeikių skyriaus šokių grupės „Medrovė“ dovanota koncertinė programa, šventiniai fejerverkai. Pasibaigus iškilmingąjai renginio daliai, sveikinimo kalboms, padėkų dalinimo ceremonijai, susirinkusieji buvo pakviesti pakelti taures už puikius metus – įgyvendintus visus „Pačeriaukštė – 2023 -ųjų mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ programos planus.

Projektu „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ siekiama bendruomenes įgalinti stiprinti kultūros tradicijas, profesionalaus meno prieinamumą ir sklaidą, plėtoti kultūrinį turizmą, plėsti kultūrinį gyvenimą, bendradarbiavimo ir draugystės ryšius, skatinti naujas kūrybines iniciatyvas.