Meistriškumo stovyklos dalyviai biržiečiams dovanojo koncertą

By 2022-08-01 3 rugpjūčio, 2022 Naujienos, Renginių atgarsiai
Liepos 29 d. popietę Biržų pilies kieme įvyko baigiamasis vaikų ir jaunimo muzikinės stovyklos "Kvėpuok ir Dūduok" renginys, kurio metu koncertavo jungtinis Biržų, Pasvalio, Pajiešmenių ir Pavilnio orkestras.

Stovyklos "Kvėpuok ir Dūduok" koncertas Biržuose pavyko puikiai. Jungtinis orkestras atliko 11 kūrinių, kurių metu koncertavo 9 solistai, - tai broliai Bernardas (eufonija) ir Leonardas (trombonas), Gabrielė (kornetas), Milda (althornas), Aida (kornetas), Ąžuolas (trombonas), Igoris (kornetas), Jolita (eufonija). Labai šiltai klausytojai sutiko aštuonmetę Gabrielę iš Škotijos, kuri kornetu groja tik vienus metus, ir šiais metais buvo jauniausia stovyklos "Kvėpuok ir Dūduok" dalyvė.

Stovyklos idėjos autorius, Biržų kultūros centro pučiamųjų ansamblio „Blėkvaris“ ir Pasvalio kultūros centro orkestro „Parnauji“ vadovas Pranas Dapšauskas. Stovyklos orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Jurgis Dapšauskas. Tai Jurgio Dapšausko sudarytos muzikinės programos, jo aranžuotų ir šiam orkestrui pritaikytų kūrinių, biržiečiai penktadienio vakarą ir galėjo paklausyti.

Meistriškumo stovykla „Kvėpuok ir Dūduok“ šįmet vyko jau trečius metus. Joje dalyvavo „Brass band Pavilnys“ orkestro, „JD Brass“ ansamblio (vadovas Jurgis Dapšauskas), Pajiešmenių „T-Brass“ (vad. Audrius Baronas), Biržų kultūros centro pučiamųjų ansamblio „Blėkvaris“ ir Pasvalio kultūros centro orkestro „Parnauji“ (vad. Pranas Dapšauskas) muzikantai. Kad stovykla gyvuotų, suteikdama galimybę tobulėti tiek joje dalyvaujantiems vadovams, tiek muzikantams, nuo pat pradžių rūpinasi Biržų kultūros centro ir Pasvalio kultūros centro orkestrinės muzikos puoselėtojas, Pranas Dapšauskas. Tiesa, šį projektą jis pateikė bendradarbiaudamas su Pasvalio kultūros centru, gavo dalinį finansavimą iš Pasvalio rajono savivaldybės, tad mums beliko pasirūpinti tik informacijos viešinimu ir mėgautis koncertine dovana kartu su orkestrinę muziką mylinčiais biržiečiais.

Nutilus stovyklos šurmuliui projekto vadovas džiaugėsi, kad idėja, skatinanti gerosios patirties sklaidą tarp muzikantų, sulaukė didelio palaikymo. Taip pat džiaugėsi, kad projektas šįmet perėjo į aukštesnį – tarptautinį lygį. Stovykloje dalyvavo keletas muzikantų iš Olandijos ir Škotijos. Pranas Dapšauskas nuoširdžiai dėkojo Pajiešmenių orkestro vadovams Audriui Baronui ir Gediminui Andrašūnui, kurie pasirūpino, kad stovyklautojai galėtų naudotis Pasvalio kultūros centro Pajiešmenių skyriaus patalpomis, padėjo išspręsti eilę techninių klausimų susijusiu su plakatų gamyba, spausdinimu, autobuso nuoma atvykimui į Biržus, ir atliko daug kitų smulkių, bet svarbių darbų. Dėkojo stovyklos orkestro meno vadovui ir vyr. dirigentui Jurgiui Dapšauskui, kuris sudarė muzikinę programą, parašė ir specialiai šiam orkestrui aranžavo kūrinių natas, parengė stovyklos programą ir tvarkaraštį. „Kaip režisierius teatre sujungia aktorių etiudus į bendrą spektaklį, taip Jurgis rengė bendras repeticijas apjungdamas darbo grupėse rezultatus, ir eilinį kartą jam puikiai pavyko“,- brolio Jurgio veiklos rezultatas džiaugėsi Pranas. Padėkos žodžių jis negailėjo ir jungtinio orkestro grupių vadovams: Igoriui Zolnerčikui koordinavusiam pirmosios kornetų grupės darbą, Kristijonui Macui vadovavusiam antrai kornetų grupei, Gabrieliui Songailai - althornų grupės vadovui, Leonardui Butkui - trombonų grupės vadovui, kuri šiemet buvo itin gausi, joje meistriškumo sėmėsi net 8 trombonininkai, Bernardui Butkui - eufonijų ir baritonų grupių vadovui, Jorūnei Šaltenytei - mušamųjų instrumentų grupės vadovei, kuriai vadovauti šįsyk buvo ypač nelengva, nes pirmąją savaitės puse buvo užkimusi ir galėjo kalbėti tik pašnibždomis. Pats projekto vadovas Pranas Dapšauskas vadovavo tūbų grupei. Stovyklos "Kvėpuok ir Dūduok" dalyviai nepamiršo padėkoti Biržų krašto muziejui „Sėla“ ir jo direktoriui Gintarui Butkevičiui už suteiktą erdvę ir sudarytas sąlygas koncertuoti, bei organizatoriams: Biržų ir Pasvalio kultūros centrams, Pajiešmenių kultūros centrui ir Pavilnio bendruomenei.

Padėkos žodžius šio projekto vadovui Pranui Dapšauskui tariame ir mes – Biržų kultūros centro kolektyvas. Džiaugiamės, kad kolektyve turime žmogų, kuris populiarina orkestrinę muziką, ir ne tik rajone, bet ir už jo ribų, rūpinasi atlikėju meistriškumu, tobulėjimu.