JAU ŠIRVĖNOJ RUDUO…

Tyliai krentant paskutiniams medžių lapams ir rudeniniams lietaus lašams monotoniškai barbenant į langus, Biržų kultūros centras ragino užsukti ir darganų prislopintą nuotaiką pakelti tradicinėje kapelų šventėje „Jau Širvėnoj ruduo“.

Į visai nerudeniškų melodijų garsus kvietė pasinerti net keturios liaudiškos muzikos kapelos puikiai žinomos ne tik savuose kraštuose, bet ir visoje Lietuvoje: Biržų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Širvėna“ (vad. Rūta Kudelkienė–Misevičė); Pasvalio kultūros centro Vaškų skyriaus jaunimo liaudiškos muzikos ansamblis „Gers“ (vad. Regimantas Valantinas); Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Apynėlis“ (vad. Rasa Andžiuvienė) ir Šakių rajono Zyplių dvaro kapela (vad. Remigijus Poderis).

Džiaugiamės, kad penktoji kapelų šventė sulaukė didelio būrio klausytojų. Džiaugiamės, kad kapeloms pavyko juos išjudinti, – kad salė ne tik kaito nuo plojimų, bet skambėjo nuo atlikėjus palaikančių dainų, šūksnių.

Tačiau, šio renginio pagrindiniu akcentu tapo ne puikiai nuskambėjusi daina, net ne nepriekaištingai atlikta jungtinė kapelų melodija, o – Antanas Varkalys – 90-metį sutikęs „Širvėnos“ narys, kuris daugelį metų „Širvėnoje“ griežė smuiku ir buvo nepamainoma, gerbiama ir mylima kolektyvo dalele. A. Varkalys yra vadovavęs keliems Biržų kultūros centro skyrių kolektyvams – dirbo Parovėjoje, Obelaukiuose, Klausučiuose ir kitur.

Šio Žmogaus indėlis į saviveiklinio meno puoselėjimą yra nepamatuojamas, nepasveriamas, bet tikrai ženklus. Dabartinė „Širvėnos“ vadovė Rūta Kudelkienė – Misevičė sako, kad ir jai teko griežti su A. Varkaliu stovint petys į petį, ir kad tai buvęs itin geras laikas, gera patirtis.

Garbingą jubiliejų švenčiantį kolegą sveikino ir kolektyvo žmonės, ir šventės svečias LR Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, ir Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius, ir visi salėje buvę gerbėjai ir liaudiškos muzikos mylėtojai, kurie jubiliatą pagerbė plodami atsistoję.

Kitas ruduo į Širvėną atklys tik po metų. Iki pasimatymo šeštojoje kapelų šventėje!