ĮVERTINTI LIAUDIŠKO ŠOKIO PUOSELĖTOJAI

By 2023-11-20 21 lapkričio, 2023 Naujienos, Renginių atgarsiai
Lapkričio 18 d. Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Raitytinis“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Verpetas“ dalyvavo Lietuvos šiaurės krašto suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių varžytuvėse „Suk, suk ratelį“, kuris vyko Šiaulių rajono savivaldybės Kuršėnų kultūros centre.

Dėl laureato vardo, specialiojo prizo ir piniginės premijos savo amžiaus grupėse, taip pat miestų, rajonų centrų ir miestelių kategorijose varžėsi net 37 merginų, jaunimo, moterų, vyresniųjų ir senjorų liaudiškų šokių grupės iš Šiaurės Lietuvos: Radviliškio, Akmenės, Telšių, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Rokiškio, Akmenės, Biržų, Pasvalio rajonų, Šiaulių, Panevėžio miestų, Užvenčio, Baisogalos, Šeduvos ir Kuršėnų miestelių. Šokėjus stebėjo ir vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta ekspertų vertinimo komisija.

Šventė turi labai gilias tradicijas – šis konkursas organizuojamas nuo 1976 metų, kuris Kuršėnuose rengiamas kas dveji metai. Svarbu paminėti, kad šiame konkurse yra varžomasi dėl pereinamųjų prizų, t.y. kolektyvas laimėjusiu prizu gali džiaugtis dvejus metus, o po to jis grąžinamas ir vėl visi bendrai dėl jo varžosi. Bet... Jei kolektyvui pavyksta tris kartus iš eilės išlaikyti laureato vardą, laimėtojo taurė atitenka visam laikui. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į įvairias šokių grupes ir turėjo parodyti du šokius. Visą dieną vienus šokėjus keitė kiti. O vakare buvo paskelbti konkurso laureatai.

Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Raitytinis“ (vad. Danguolė Kalkienė) tapo pirmos vietos laimėtojais, o vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Verpetas“ (vad. Danguolė Kalkienė) jau antrą kartą iš eilės pelnė LAUREATO vardą bei gavo piniginę premiją.

Šokėjai apgailestavo, kad negali žodžiais perduoti tų jausmų, kuriuos vakar išgyveno, kad negali pasidalinti nuotaikomis, kurias išgyveno paskelbus laimėtojus, ir būsena, kuri parlydėjo į namus, ir kuri vis dar juntama su kiekvienu įkvėpimu.

Džiaugiamės kolektyvų „Verpetas“ ir „Raitytinis“ sėkme! Dėkojame jų vadovei Danguolei Kalkienei! Ir visus kartu sveikiname su įspūdingais pasiekimais, bei linkime sėkmės įveikiant ateities aukštumas!