Adventas, metas kai stengiamės būti geresni, dosnesni, atidesni, tai džiugaus laukimo metas, bendrystės metas. Todėl Biržų kultūros centro folkloristė Jūratė Garnelienė, kartu su vaikų folkloro ansambliu „Dijūta“, šį rytmetį sukvietė rajono darželių ir pradinių klasių ugdytinius į adventinį renginį „Oi, atvažiuoja šventa Kalėda“. Renginio metu mažieji biržiečiai taip pat buvo skatinami dalintis. Dalintis gera nuotaika, muzikinėmis dovanėlėmis, savo rankdarbiais.

Į adventinį pasibuvimą atvyko išties gausus būrys darželinukų ir pradinukų. Iš viso 11 grupių iš lopšelių darželių „Drugelis“, „Genys“, „Vyturėlis“, iš Kirdonių UDC ir „Aušros“ pagrindinės mokyklos.

Nors nuo seno advento laikotarpiu nebuvo galima šokti, dainuoti, tačiau buvo itin puoselėjama bendrystė. Žmonės ilgais vakarais rinkdavosi didžiausioje kaimo troboje ir vakarodavo, žaisdavo, mindavo mįsles, pasakodavo įvairiausius nutikimus, pasakas. Renginio dalyviai taip pat skaitė eiles, prisiminė kai kuriuos papročius, tačiau dainų ir šokių išvengti nepavyko. Rytmetį apvainikavo visų grupių kartu sudainuota daina.

Mažieji į Centrą atvyko ne tuščiomis rankomis – su pačių gamintais žaisliukais, kuriuos užkabino ant eglutės ir papuošė renginio erdvę. Savo ruožtu ir susiėjimo organizatoriai visoms grupėms paruošė po šventinę dekoraciją ir po saldainių maišelį.

Gerumo mainai įvyko!!! AČIŪ visiems dalyvavusiems!!!