BIRŽŲ KULTŪROS CENTRE BAIGĖSI  XXV PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIS „ŽALDOKYNĖS KRAŠTAS“

BIRŽŲ KULTŪROS CENTRE BAIGĖSI  XXV  PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIS „ŽALDOKYNĖS KRAŠTAS“

          XXV profesionalių teatrų festivalyje „Žaldokynės kraštas“ buvo parodyti 6 spektakliai. Vaidino, aktorius grimavo, dekoracijas montavo , spektaklius apšvietė , garsino 158 teatro profesionalai. Jiems padėjo Biržų kultūros centro darbuotojai. Spektaklius žiūrėjo 1309 teatro gerbėjai. Bilietams žiūrovai išleido 10 976 Eur. Didžiausio susidomėjimo sulaukė Šokio diena – baleto primarijaus Nerijaus Juškos, kitų baleto artistų spektaklis – koncertas „Žvaigždės laike“. Nemažas būrys gerbėjų atėjo ir į kitų teatrų spektaklius. Savo apsilankymu festivalį pagerbė profesorius, Lietuvos teatro režisierius   Gytis Padegimas, Lietuvos respublikos Seimo narys Valdemaras Valkūnas, Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir  administracijos direktorė Irutė Varzienė. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti eksponuojama  tapybos darbų paroda iš Panevėžio miesto „Galerijos XX“ kolekcijos .

Lietuvos kultūros tarybos, Biržų rajono savivaldybės, festivalio draugų dėka žiūrovams bilietai nebrango. Iš rėmimo lėšų Vilniaus, Kauno ir Šiaulių  teatralams  buvo dalinai apmokėtos dekoracijų transportavimo, aktorių atvykimo išlaidos, visiems festivalyje dalyvavusiems kolektyvams – vakarienės po spektaklių. Žiūrovai tik maža dalimi prisidėjo prie Nerijaus Juškos spektaklio „Žvaigždės laike“ honoraro  – šis renginys taip  pat buvo finansuojamas iš rėmimo lėšų.

Organizacine prasme  XXV  profesionalių teatrų festivalis „Žaldokynės kraštas“  buvo vienas sunkiausių per visą jo gyvavimo istoriją.  Vasario – kovo mėn. suplanuotus spektaklius teko iš naujo derinti su teatrais, juos perkelti į rudens sezoną. Karantino metu , kaip ir visose  kultūros įstaigose, darbas teatruose sustojo, repeticijos nebevyko, planuotos premjeros nebuvo pastatytos, tad pasiūlėme mažiau spektaklių, nes nujautėme, jog neaiški situacija dėl COVID 19 plitimo, Lietuvos respublikos vyriausybės sprendimai dėl paslaugų teikimo ir renginių organizavimo būtinų sąlygų, sumažins žiūrovų  lankomumą. Tačiau džiaugiamės, kad nepaisant sudėtingų sąlygų ilgus metus  puoselėta tradicija nenutrūko, festivalis įvyko. To nebūtų buvę  be Jūsų, ištikimieji teatro gerbėjai , ir be  festivalio draugų paramos. Tad nuoširdų ačiū tariame:

Biržų rajono savivaldybei,

Lietuvos kultūros tarybai prie kultūros ministerijos,

Seimo nariui Valdemarui Valkiūnui,

Linai ir Audriui Šimams,

Birutei ir Viktorui Rinkevičiams,

UAB „Siūlas“,

UAB „Agaras“,

UAB „Nordic proteins“,

UAB „Biržų duona“,

UAB „Šalva“,

UAB  „Žemtiekimas“,

UAB „Biržų ranga“,

UAB „Tyla“,

UAB „Naradava“,

UAB „Evadinamika“,

UAB “Šiaurinis taškas” ,

UAB “Biržų bekonas”,

UAB „Šiaurės rytai“,

UAB „Biržiečių žodis“,

UAB „Valmis“,

UAB „Pasvalio laikraštis” ,

Įmonei  „Maisto produktai visai šeimai VALDO“,

Čygo Kalkio tikrajai ūkinei bendrijai „Rinkuškiai“,

Kristinos Jankauskaitės  gėlių salonui „Atėnė“,

Laidojimo paslaugų centrui „Ilgesys“,

Biržų ROTARY klubui,

  1. Bekerio autotransporto paslaugų įmonei,

Restoranui „Pilies skliautai“.

Jūsų dėmesys šiam renginiui suteikia viltį,  jog ši graži tradicija gyvuos dar  ilgus metus.

Biržų kultūros centro informacija