XXVII PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIS „ŽALDOKYNĖS KRAŠTAS“ ATSISVEIKINO IKI KITŲ METŲ

By 2023-10-30 13 lapkričio, 2023 Naujienos, Renginių atgarsiai
Pasibaigus paskutiniam XXVII profesionalių teatrų festivalio „Žaldokynės kraštas“ pasirodymui Biržų kultūros centro rūmuose tapo neįprastai tylu – nusileido scenos uždanga, užgeso prožektoriai, nutilo žiūrovų šurmulys, nuslopo plojimų aidas. Festivalis „Žaldokynės kraštas“ su ištikimiausiais gerbėjais ir draugais atsisveikino iki kitų metų.

2023-ųjų festivalis baigėsi Latviškos dramaturgijos diena – Šiaulių dramos teatro spektakliu „Skraidantis Travolta“ (dramaturgas Artūras Dicis, režisierius Toms Treinis). Nors žiūrovų skaičiumi uždarymo spektaklis kai kuriems festivalio pasirodymams nusileido, tačiau jį tikrai būtų galima pavadinti festivalio vinimi. Aktoriams pavyko pažadinti visą gamą emocijų – nuo smagaus juoko protrūkio iki tyliai nubrauktos ašaros.

Iš viso festivalio „Žaldokynės kraštas“ lankytojams (įvairiems skoniams, skirtingoms amžiaus grupėms) šįmet buvo pristatyti 6 spektakliai. Be to, įvyko susitikimas – koncertas su kino, televizijos ir teatro aktore Nijole Narmontaite. Festivalio renginius aplankė apie 1500 žiūrovų.

Lankomiausiu spektakliu tapo „Keistuolių teatro“ spektaklis vaikams – detektyvinė pasaka „Detektyvo D. Lapino byla“. Nors spektaklio dieną vaikų ugdymo įstaigos gavo tuos nelemtus „grasinančius laiškus“, daugelis buvo šiek tiek išgąsdinti ir sunerimę, tačiau labai džiaugiamės, kad mokytojų rezervuoti bilietai buvo panaudoti pagal paskirtį – salė buvo artipilnė ir, matėme, kad mažieji mūsų žiūrovai ir juos atvedę mokytojai tikrai nenusivylė.

Didžiausio susidomėjimo suaugusių, teatrinio meno žanro gerbėjų, tarpe sulaukė Šiaulių dramos teatro spektaklis „Skraidantis Travolta“. Į šį pasirodymą parduota per 200 bilietų.

Susitikime su aktore Nijole Narmontaite dalyvavo per 300 gerbėjų.

Tai pasibaigus XXVII profesionalių teatrų festivaliui „Žaldokynės kraštas“ nuoširdžiai dėkojame visiems, kurių dėka ši teatrų šventė kasmet grįžta į Biržus.

Pirmiausia AČIŪ tariame ištikimiausiems festivalio lankytojams – žiūrovams. Tik Jūsų dėka šis festivalis gyvuoja jau 27 metus. Tik todėl, kad Jūs laukiate, teatrai, režisieriai, aktoriai vėl ir vėl grįžta į Biržus ir keletui savaičių čia sukuria stebuklinę atmosferą. Kartais spektakliai pranoksta lūkesčius, kartais nuvilia, bet niekada nepalieka vietos abejingumui, ir tai yra gerai.

Širdingą AČIŪ tariame režisieriams, aktoriams, grimo meistrams, švietimo, garso specialistams, dekoratoriams ir visiems juos pasitikusiems, priėmusiems, padėjusiems Biržų kultūros centro darbuotojams. Jokia šventė neįvyks, jei nebus įdėta pastangų, tai dėkojame Jums už Jūsų kūrybiškumą, geranoriškumą, už Jūsų laiką.

Dar vieną garsų AČIŪ tariame nuolatiniams festivalio draugams – Biržų rajono savivaldybei; LR seimo nariui Valdemarui Valkiūnui; Linai ir Audriui Šimams; AB „Siūlas“; UAB „Agaras“; UAB „Nordic proteins“; UAB „Biržų duona“; UAB „Žemtiekimas“; UAB „Biržų ranga“; UAB „Evadinamika“; UAB „Šiaurinis taškas“; UAB „Biržų bekonas“; UAB „Valmis“; Čygo, Kalkio tikrajai bendrijai „Rinkuškiai“; Laidojimo paslaugų centrui „Ilgesys“; Restoranui „Pilies skliautai“; E. Bekerio autotransporto paslaugų įmonei; Biržų ROTARY klubui; UAB „Šiaurės rytams“; UAB „Biržiečių žodžiui“; UAB „Pasvalio laikraštis“. Bet kokia Jūsų parama yra didžiulė paspirtis mums visiems – ir festivalio organizatoriams, ir teatralams, ir dalyviams. Bet kokia Jūsų parama yra garantas, kad profesionalių teatrų festivalis „Žaldokynės kraštas“ grįš ir kitais metais.

Iki susitikimų XXVIII profesionalių teatrų festivalyje „Žaldokynės kraštas“!

Biržų kultūros centro bendruomenės vardu direktorius Romas Lesevičius