„Verpetas“ šėlo festivalyje “Atdarykime vartelius 2023”

Savaitgalis prabėgo, o Biržų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvo „Verpetas“ (vad. Danguolė Kalkienė) šokėjai vis dar gyvena įspūdžiais iš Garliavos, kur dalyvavo XVII respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų festivalyje “Atdarykime vartelius 2023”.
Festivalyje dalyvavo net 15 šalies vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų: „Volungė“ iš Kėdainių, „Varūna“ iš Jonavos, „Ringis“ iš Prienų, „Ave Vita“ iš Kauno, „Miestelėnai“ iš Panevėžio, „Rokai“ iš Samilų, „Ąžuolas" ir "Tauškutis" iš Garliavos, „Džiaukis" iš Domeikavos, „Gojus“ ir „Baltoji Pavana“ iš Anykščių, „Laukiva“ iš Laukuvos (Šilalės raj.), „Gaja" iš Ignalinos, „Aukštuva“ iš Aukštadvario ir Biržų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvo „Verpetas“.
Festivalyje “Atdarykime vartelius 2023” dalyvavę „Verpeto“ šokėjai, ne tik į viens kitą pasižiūrėjo ir save parodė, bet ir atliko dar vieną labai svarbią misiją t.y. savo naujuosius draugus - tautinių šokių kolektyvą "Ąžuolas" pasveikino su gražiu 20 metų jubiliejumi.
Lietuvių liaudies šokių šventė prasidėjo įspūdinga visų kolektyvų eisena nuo Šimtmečio parko Garliavos gatvėmis. Vėliau šokėjai sugužėjo į Kaimynystės parką, kur šokių aikštelėje savo programas pristatė visi kolektyvai. Buvo labai smagu stebėti, kaip per liaudišką šokį, atsiskleidžia įvairių Lietuvos etnografinių regionų tradicijos bei papročiai.
„Buvo labai graži šventė, kurioje sutikome senus savo draugus ir užmezgėme naujas pažintis“, – džiaugiasi „Verpeto“ šokėjai.