„Vaidintojų atžalynas“ atsisveikino iki kitų metų

Birželio 3-4 dienomis Biržų kultūros centro Papilio kultūros namuose įvyko 5-oji respublikinė mėgėjų teatrų šventė "Vaidintojų atžalynas". Per dvi dienas šio krašto teatro mylėtojams buvo pristatyti 5 spektakliai.

Birželio 3 d. šventė pradėjo mūsų artimiausių kaimynų iš Saločių kultūros namų (Pasvalio r.) pasirodymu. Jie naujokai mėgėjų teatrų judėjime ir tai buvo pats pirmas spektaklis, kuris buvo parodytas viešai. Saločių mėgėjų teatro žmonės suvaidino spektaklį pagal Vitos Vorienės pjesę „Gyvenimas – mokykla“. Šią premjerą pastatė teatro vadovė ir režisierė Ingrida Užubalė. Nors yra sakoma, kad pirmas blynas visada prisvilęs, bet salotiškiams, šis posakis tikrai negalioja. Nuo pat pirmųjų žingsnių Papilio scenoje aktoriai pavergė žiūrovus ir nepaleido iki paskutinio sakinio. Salė ūžė, kvatojo, juokėsi.

Antri tądien vaidino aktoriai iš Alksniupių kultūros namų – mėgėjų teatras „Pilnatis (Radviliškio r.). Jie pristatė komediją "Ach tos moterys..." pagal Juozo Gurauskio pjesę "Šalaputris" ir Rubenso Činariovo pjesę "Brangusai pabučiavimas". Spektaklio režisierė Laima Didžbalienė. Pasirodymas žiūrovus sužavėjo ne tik aktorių vaidyba, bet ir scenografija, ir kostiumų grožiu.

Paskutinieji tądien pasirodė aktoriai iš Veiverių kultūros centro – mėgėjų teatras "Vaivora" (Prienų r.). Jie parodė Virginijos Samuolienės komediją suaugusiems "Langai". Virginija Samuolienė pati savo komediją ir režisavo. Žiūrovai ir tuokart galėjo pasidžiaugti puikia vaidyba, aktualia tema, tad ir žiūrovų emocijos liejosi laisvai.

Pertraukų metu tarp spektaklių grojo fantastiška kaimiškos muzikos kapela „Vyžuonta“ (vad. Elinga Astrauskienė) iš Juodupės (Rokiškio r.).

Birželio 4 d. Papilio ir aplinkinių vietovių žiūrovai išvydo dar du spektaklius. Pirmosios pasirodė viešnios iš Rokiškio r. – Bajorų „Vidurdienio damų“ moterų klubas pristatė spektaklį – skaitymus „8 stotelės iš rašytojos gyvenimo“. Neįprastos formos spektaklio, pagal Onos Pajėdaitės atsiminimų knygą „Ji buvo Simonaitytė“ scenarijaus autorė ir režisierė Nijolė Čirūnienė. Simboliška, kad spektaklis dedikuotas Ievos Simonaitytės metams.

Antrasis birželio 3 d. ir paskutinis šventės pasirodymas buvo Papilio kultūros namų ir asociacijos „Boriso Dauguviečio teatras“ suvaidinta komedija „Gyvenimo staigmenos“. Spektaklio režisierė Vita Vorienė. Nuotaikingas pasirodymas ir vėl žiūrovams dovanojo daug gerų emocijų, džiugių akimirkų, juoko.

Renginio organizatoriai prisimena, kad prieš penkerius metus, į pirmąją respublikinę mėgėjų teatrų šventę Papilyje, pasikvietė teatrą Giraitė iš Matuizų (Varėnos r.). O į vėlesnes šventes kvietė jau du kolektyvus ir būtinai patys vaidino pristatydami premjerinį spektaklį. O šiais metais buvo nutarta, kad atėjo laikas šventei išsiplėsti. Galvojant apie žiūrovą ir nenorint į vieną dieną sugrūsti daug spektaklių buvo nutarta šventei skirti dvi dienas. Idėja pasiteisino, nors buvo pristatyta daugiau spektaklių, bet šventė žiūrovų neišvargino, o va, gerų emocijų dovanojo kur kas daugiau.

Šventės sumanytoja ir pagrindinė organizatorė Vita Vorienė pasakojo, kad didžiausias iššūkis yra repertuaro sudarymas. Nors jis planuojamas gerokai iš anksto, kruopščiai derinimas su kolektyvais, „bet derink nederinęs, gyvenimas dažnai keičia mūsų planus. Tada tenka viską „perplanuoti“ iš naujo“, – sako Vita Vorienė. „Be abejo, kad šventė sklandžiai vyktų, reikia padaryti daug parengiamųjų darbų, tinkamai jai pasiruošti. Daug ko reikia, ko žiūrovai nemato. Visada turime ištikimų mūsų šventės rėmėjų - Papilio bendruomenę ir Audrutę Vilemienę, kuri valgydina mūsų svečius, galima sakyti už „ačiū“. Šiais metais prie šventės rėmėjų prisidėjo verslininkas Vidas Kavaliauskas – parduotuvės Biržuose „Tortai, bandelės kava“ savininkas ir Violeta Drevinskienė – grožio salono Violetos Kaprizas šeimininkė. Visiems mūsų rėmėjams – nuoširdžiausias ačiū“, – dėkojo Vita, nepamiršdama didžiausių pagalbininkų – mėgėjų teatro „Vaidintojų atžalynas“ aktorių, kurie buvo ir rėmėjai, ir organizatoriai, ir vaidintojai.

Visiems labai džiugu, kad Papilio sk. tradicija – mėgėjų teatro šventė "Vaidintojų atžalynas" kasmet sulaukia didelio papiliečių susidomėjimo ir palaikymo, nuoširdžių plojimų, kad geba nustebinti, pralinksminti, prajuokinti, kartais, gal būt, priverčia ir susimąstyti.

Pasibaigus paskutiniam šventės spektakliui Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius taip pat padėkojo visiems prisidedantiems prie prasmingų Papilio kultūros namų tradicijų formavimo ir puoselėjimo. Atskiri padėkos žodžiai, ir puokštė gėlių, buvo skirti pagrindinei šventės organizatorei Vitai Vorienei.