VABALNINKAS MINĖJO JUBILIEJINĘ – 470 METŲ SUKAKTĮ!

Balandžio 28 d. Vabalninkas minėjo jubiliejinę – 470 metų sukaktį.

Magdeburgo teisės Vabalninkui buvo suteiktos 1775 ir nuo to laiko jis buvo vadintas laisvuoju miestu. Vėliau, kuomet Magdeburgo teisės buvo paliktos tik didiesiems Lietuvos miestams – Vilniui, Kaunui ir Trakams, Vabalninko miesto teisės buvo panaikintos. 1792 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovas Stanislovas Augustas Vabalninkui pakartotinai suteikė miesto teises ir patvirtino herbą.

Vabalninko miesto gimtadienio renginiai prasidėjo 11 val. šv. mišiomis Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Vėliau visi buvo pakviesti į oficialiąją šventės dalį – eiseną į miesto parko estradą, kur buvo iškilmingai pakelta miesto vėliava, kur miesto gyventojų ir svečių laukė šventinė programa: gimtadieniniai sveikinimai, pasirodymai, koncertai, veikė mugė ir kitos pramogos, bei atrakcijos.

Miesto gimtadienio šventės svečius pirmoji pasveikino šio renginio vedėja, Biržų kultūros centro Vabalninko skyriaus renginių organizatorė Audronė Stapulionienė. Vėliau sveikinimo žodį tarė miesto šeimininkas Laimutis Braždžionis. Biržų rajono savivaldybės mero Kęstučio Knizikečiaus sveikinimo žodžius vabalninkiečiams perdavė patarėja Lilija Vaitiekūnienė. Gausiai susirinkusius miesto gimtadienio svečius palabino, sėkmės linkėjo ir LR seimo narys Valdemaras Valkiūnas, rajono Tarybos nariai, Vabalninko mieste veikiančių įstaigų atstovai, Vabalninko bendruomenės partnerių įgalioti žmones.

Jau daugelį metų Vabalninko miesto šventės metu yra įteikiama Vabalninko krašto kultūros ir istorijos fondo įsteigta nominacija – „Lino žymuo“. Šįmet šis garbingas apdovanojimas atiteko Biržų kultūros centro Šukionių skyriaus meno vadovei Ritai Bieliakienei. Nominantę pagerbė ir sveikino garbūs šventės svečiai, Vabalninko krašto žmonės, artimieji.

Šventinėje programoje pasirodė Biržų kultūros centro ir skyrių mėgėjų meno kolektyvai: „Blėkvaris“; „Saulala“; „Medrovė“; „Rovėjūnės“; „Smiltis“. Dainavo ir šoko Vabalninko B. Sruogos gimnazijos įvairių klasių mokiniai. Šventinę nuotaiką kūrė šokio namų „Pa.shok“ kolektyvai ir „Naisių vasaros teatro“ muzikantų grupė. Jubiliejinį Vabalninko miesto šventės koncertą apvainikavo grupės „Džentelmenai“ koncertas.

Ačiū Biržų kultūros centro Vabalninko kultūros namų bendruomenei už gražią Vabalninko miesto 470-mečio šventę!