Balandžio 21 d. Nausėdžių kultūros namuose įvyko I-asis Biržų krašto tortų čempionatas, į šiuos svetingus Namus atviliojęs gražų pulką nuostabiausių šeimininkių – tortų kepėjų.
Čempionate dėl įvairiausių titulų varžėsi 12 tortų ir jų kepėjų.

Čempionato organizatorės pasakojo, kad mintis surengti tokį renginį buvo brandinta net 3 metus. Kruopščiai buvo apgalvotas scenarijus, salės apipavidalinimas, paruošti staliukai tortų demonstracijai ir pristatymui, ieškota geriausių dovanų kepėjams. Čempionato dalyvės taip pat buvo kruopščiai atrinktos – didžioji dalis kepėjų buvo pakviestos remiantis rekomendacijomis, kita dalis – registravosi pačios. Nausėdžių kultūros namų darbuotojos džiaugėsi, kad sulaukė išties nemenko susidomėjimo.

Kepėjų prisistatymus, kūrybiškumą, tortų originalumą, išvaizdą, skonį vertino kompetentinga komisija, kuri buvo iškilmingai prisaikdinta ir tortų kepėjų, ir renginio žiūrovų akivaizdoje. Komisijos nariai padėję dešinę ranką ant širdies, kairę ant tortų kepimo biblijos privalėjo garbingai prisiekti. Prisiekė: Biržų technologijų ir verslo mokymo centro konditerijos mokytoja Vigita Žukienė, Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius bei komisijos pirmininkė, restorano Pilies skliautai šefė Aurinija Greviškytė.

Po vaizdingų kepinių pristatymų komisija rinkosi vertinti skonių, na, o tuo metu žiūrovai, kartu su dalyviais, mėgavosi Vilitos Vasiliauskienės dovanota muzikine programa.

Komisijos sprendimu, rėmėjų "Malsena" ir "Brolių medus" dovanomis buvo apdovanotos Biržų krašto tortų čempionato dalyvės Miglė Raščiauskaitė, Agnė Drevinskaitė, Aurelija Brazdžiūnienė, Ugnė Urniežiūtė, Renata Kairienė.

Rėmėjų dovanomis bei Biržų rajono savivaldybės tarybos nario Kęstučio Isako įsteigtais piniginiais prizais buvo apdovanotos:
Išraiškingiausio torto nominaciją pelniusi Aleksandra Vaisiūnienė, originaliausio torto nominaciją pelniusi Rasa Kubiliūnienė, stilingiausio torto nominaciją pelniusi Sigita Drulė. Taip pat buvo įsteigta žiūrovų favorito nominaciją, kurią pelnė Svetlana Lopetienė.
Trečią vietą pelnė Inga Kavaliauskienė, antrą vietą pelnė Kristina Žiemelienė.
Pirmą vietą be ilgų diskusijų komisija skyrė Linai Striužienei – Konditerijos dama atstovei, kuriai taip pat buvo įteiktos rėmėjų dovanos bei pagrindinis K. Isako įsteigtas piniginis prizas.

Visos Tortų čempionato dalyvės buvo pagerbtos ir Biržų kultūros centro direktoriaus Romo Lesevičiaus pasirašytomis padėkomis.

Renginio organizatorės – Irina Šakuro ir Žaneta Katkūnaitė dėkoja visiems prisidėjusiems prie I-ojo Biržų krašto tortų čempionato organizavimo.