PARODA IR BARDŲ VAKARAS PAČERIAUKŠTĖJE

Nors ir rudenišką, bet jaukų lapkričio 18-osios vakarą Pačeriaukštės kultūros namuose įvyko renginys, kurį būtų galima pavadinti „du viename“. Pirmojoje dalyje buvo atidaryta tapybos kūrinių paroda, antroje – į koncertą pakvietė dainuojamosios poezijos atlikėjai.

Parodoje savo kūrinius pristatė vidurvasarį, liepos 1-3 dienomis, Pačeriaukštės apylinkėse vykusio plenero dalyviai. Plenero tema – svarbiausi Pačeriaukštės apylinkių architektūriniai, gamtiniai objektai. Ir tai buvo vienas iš projekto „Pačeriaukštė – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ programos renginių, kuriame dalyvavo Biržų krašto tapytojai: Kęstutis Preidžius, Irena Vapšienė, Vytautas Laisonas, Raimonda Narkevičienė, Romualdas Dabrickas.

Antroje renginio dalyje gausiai susirinkę žiūrovai, dainuojamosios poezijos gerbėjai, buvo pakviesti į trečius metus iš eilės Pačeriaukštėje surengtą Aukštaitijos bardų vakarą, kuriame dalyvavo gražus būrys atlikėjų: Vilita Vasiliauskienė ir Alvidas Kavaliauskas; Pasvalio KC Vaškų skyriaus dainuojamosios poezijos ansamblis ,,Poezijos versmė"; Laima ir Artūras Aukštuoliai; Vigilija Frankienė ir Leonidas Čiūdaras; pasvalietis Sigitas Paliulis; Rokiškio rajono Obelių socialinių paslaugų namų kultūros padalinio duetas ,,Obelija"; jurbarkietis Kęstutis Bastys; Viktoras Bražas iš Kupiškio; du atlikėjai iš Utevos – Rimantas Sinicas, Kasparas Balynas.

Dainuojamosios poezijos šventei netikėtą atspalvį suteikė Vilitos Vasiliauskienės įtaigiai skaitomos eilės.

Šis koncertas taip pat buvo viena iš Mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginių ciklo dalių.

Abi vakaro dalys tapo tikra švente sielai. Švente su gera poezija, žymių atlikėjų kūryba, autorine muzika, lyrine nuotaika, pamėgtais ir laukiamais atlikėjais. Ir tai buvo dar viena puiki proga pristabdyti gyvenimišką rutiną, nepaliaujamą lėkimą, pasisemiant gražių emocijų, pamaloninant klausą jaukiu skambėjimu, akis – artimais ir širdžiai mielais vaizdais.