Paaiškėjo moksleivių konkurso „Aguonėlė“ nacionalinio turo laureatai, tarp nugalėtojų – „Raitytinis„

Gruodžio 11-12 dienomis, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, įvyko moksleivių konkurso „Aguonėlė“ nacionalinio turo baigiamasis renginys. Pažymėtina, kad konkursas rengiamas nuo 1986 m.. Jį organizuoja Lietuvos nacionalinio kultūros centras, ir tai yra svarbiausias ir didžiausias vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių festivalis Lietuvoje.
Remiantis LNKC informcija, baigiamuosiuose konkurso turuose laureato vardą pelnyti siekė net 68 šauniausi, originaliausias menines programas parengę sceninių liaudies šokių kolektyvai iš visų šalies regionų ir Punsko (Lenkija). Biržus atstovavo dvi šokėjų komandos, tai Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė "Raitytinis" (vad. Danguolė Kalkienė) ir Biržų "Aušros" pagrindinės mokyklos jaunuolių liaudiškų šokių kolektyvas "Aušra" (vad. Asta Vaitiekūnienė).
Kolektyvus, atsižvelgus į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertina profesionali Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija.
Šokių grupių kategorijoje, savo amžiaus pogrupyje, aukščiausią įvertinimą pelnė ir laureatais tapo Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Raitytinis“.
Nuoširdžiai džiaugiamės dar vienu jaunųjų Biržų kultūros centro šokėjų ir jų vadovės pasiekimu. Sveikiname, sveikiname..!