Gegužės 15-osios – tarptautinės Šeimos dienos pavakarę biržiečiai buvo pakviesti į pilies tvirtovės kiemą, kur vyko įspūdinga, nuotaikinga, pramogų ir atrakcijų kupina Šeimų šventė – „Kartu per gyvenimą“.

Šeimos dienos švęsti gausiai susirinkusius biržiečius pirmiausiai pasveikino Biržų rajono savivaldybės vicemerė Astra Korsakienė ir mero patarėja Lilija Vaitiekūnienė.

Veiklų erdvėje veikė žaidimų aikštelės, edukacijų erdvės, batutas, smaližių kampelis ir kitos linksmybės. Programa buvo sudaryta galvojant ne tik apie mažuosius šventės dalyvius, bet ir suaugusiuosius – mamas, tėčius, senelius.

Muzikines, pramogines ir pažintines staigmenas Šeimų šventei ruošė daugybė Biržų rajone veikiančių bendruomenių, įstaigų ir organizacijų: lopšelių-darželių „Vyturėlis“, „Rygelis“, „Genys“ „Ąžuoliukas“, „Drugelis“ ir mokyklų – „Aušra“, „Kaštonai“ bei Vlado Jakubėno muzikos mokyklos bendruomenės; Biržų krašto muziejaus „Sėla“ kolektyvas; VŠĮ „Vilties šviesa“, „Žaliasis taškas“, „Robotikos akademija“ ir Biržų policijos komisariato atstovai; studijų „Laimingi vaikai“ ir „Pa.shock“ dainorėlei bei šokėjai; sporto klubo „Big Z“ treneriai; šeimos centro „Kartu saldu“ žmonės; rankdarbių klubo „Fantazijų skrynia“ auksarankės; VSB specialistės; Biržų jaunieji šauliai; Biržų kultūros centro kolektyvai „Dijūta“ ir „Medrovė“.

Vienas iš šventės akcentų buvo Šeimų tarybos įsteigtos nominacijos „Metų šeima 2024“ – harmonija skirtingose šeimos kartose“ įteikimas. Šis titulas atiteko Emilijos Urbonienės šeimai Iš Ramongalių (ši šeima buvo išrinkta 63 balsais iš 169, t.y. 37,3 proc. visų balsavusių). Emilijos šeimą pristatęs Šeimų tarybos narys Gediminas Kvedaras sakė, kad “Emilija - šeimos susibūrimo centras. Buvusi tremtinė, kaimo šviesuolė. Visi vaikai darbštūs atsakingi, mėgstami ir žinomi savo bendruomenėse, gražiai auklėja savo vaikus. Visa šeima susiburia kalendorinių švenčių proga švęsti kartu, padeda vieni kitiems kasdieniniuose darbuose, puoselėja harmoningus santykius tarp šeimų".

Šventės eigą koordinavo ir renginį vedė Biržų kultūros centro renginių režisierė Gytė Rožėnienė.

Tikime, kad laikas praleistas su šeima – pats geriausias, svarbiausias, neįkainojamas! Džiaugiamės sulaukę tokio didelio skaičiaus tam pritariančių biržiečių šeimų!