JAUNIMO LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVŲ FESTIVALIO „PAKOL JAUNI“ ATGARSIAI

By 2023-12-11 22 sausio, 2024 Naujienos, Renginių atgarsiai
Gruodžio 9 d. Biržų kultūros centre smagiai siautėjo jaunimas – vyko tarptautinis jaunimo liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Pakol jauni“.

Šiais metais tradiciniame jaunimo liaudiškų šokių festivalyje dalyvavo 11 kolektyvų, kuriuos ruošė 9 vadovai, iš viso 215 liaudiško šokio mylėtojų iš Lietuvos ir Latvijos. Scenoje sukosi ir šokėjai iš kaimyninės šalies – Bauskės kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis ir šokių studija „Jandals“ (vad. Tamara Lisovcova), o taip pat Kėdainių rajono Truskavos kultūros centro „Vermenėlė“ ir Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro Verbelė“ jungtinė merginų liaudiškų šokių grupė (vad. Nijolė Vidžiūtė), Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Siaustinis“ (vad. Kristina Nainienė), Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Apynėlis“ (vad. Nida Sakalauskienė), Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“ (meno vadovė Jolanta Tendienė, baletmeisterė Ramunė Zelbienė), Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Diemedėlis“ (vad. Loreta Lideikienė).
Festivalyje Biržams atstovavo Biržų „Saulės“ gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Brėkšta“ (vad. Asta Vaitiekūnienė) ir Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas Raitytinis“ (vad. Danguolė Kalkienė).

Renginio pradžioje visus susirinkusius – ir šokėjus, ir žiūrovus pasveikino LR seimo narys Valdemaras Valkiūnas.

Festivalio vedėja Toma Rožėnienė priminė, kad nueinantys 2023-ieji buvo paskelbti „Aukštaitijos metais“, tad ir šis renginys tapo dar viena puikia proga pristatyti aukštaičių tautinius drabužius, sudaryti galimybę pasigrožėti jų spalvingumu, raštais ir, galbūt, palyginti su kitų regionų kostiumais, nes šokėjų prigužėjo toli gražu ne vien iš Aukštaitijos.

Tai buvo įspūdingas renginys ir reginys. Šokėjai susirinkusiems dovanojo daug džiugių, nepamirštamų akimirkų ir gerą nuotaiką. Viso koncerto metu neblėso žiūrovų šypsenos, nuolat aidėjo susižavėjimo šūksniai, pasirodymus lydėjo nuoširdūs, karšti ir triukšmingi plojimai.

Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius tardamas padėkos žodžius šokėjams ir jų vadovams pažymėjo, kad tauta be šaknų neturi ateities, tačiau kol yra toks didelis būrys tautinę atmintį puoselėjančio jaunimo, kol yra juos globojančių ir ugdančių senosios kultūros puoselėtojų – Lietuva gyvuos.

Nuoširdžiai tikime, kad ne tik žiūrovai, bei ir jaunieji šokėjai namo grįžo kupini kuo geriausių įspūdžių.

Tai dar kartą dėkojame pagrindinei festivalio organizatorei Danguolei Kalkienei, jauniesiems „Raitytinio“ šokėjams, šauniai vedėjai Tomai, gausiam būriui festivalio rėmėjų, pagalbininkų ir, suprantama, žiūrovams, kurių dėka renginiai įgyja šventės statusą ir įgauna tikrąją vertę bei prasmę. AČIŪ!