Gegužės 20 d. Biržų miesto gatvėse, aikštėse, skveruose nuskambėjo 16-oji gyvo garso šventė – Gatvės muzikos diena. Šiais metais dalyvauti Gatvės muzikos dienos programoje panoro nemažas skaičius dalyvių, tai ir grupės, ir ansambliai, duetai bei pavieniai atlikėjai. Atvirose erdvėse šiandien koncertavo Biržų kultūros centro (BKC) pučiamųjų ansamblis „Blėkvaris“ (vad. Pranas Dapšauskas); BKC senjorų kolektyvas „Šaltinis“ (vad. Lina Janušvičienė); BKC jaunimo tautinių šokių grupė „Raitytinis“ (vad. Danguolė Kalkienė); BKC modernaus folkloro kolektyvas „Navija“ (vad. Rūta Kudelkienė – Misevičė); BKC liaudiškos muzikos kapela „Širvėna“ (vad. Rūta Kudelkienė – Misevičė); Richardo ir Juozo duetas; arfų ansamblis (Roma, Eglė ir Audronė) akordeonistai Vytautas Kavaliauskas ir Eugenijus Staniulis; atlikėjai Liudmila Ross ir Vitalij Ross. Sulaukėme ir svečių – kaimiškos muzikos kapelos iš Pasvalio rajono Saločių miestelio. Visi šie atlikėjai buvo užsiregistravę iš anksto, tačiau kvietėme, bei laukėme ir nesiregistravusių – laisvų muzikantų, todėl atlikėjų įvairiose miesto erdvėse galėjo būti ir daugiau nei išvardinome.
Kasmet Gatvės muzikos diena turi vis kitą temą. 2023-ųjų tema, o kartu ir iššūkis, – „Tarp mūsų viskas skamba“. Šventės organizatoriai teigia, kad tokia tema pasirinkta ne veltui ir kalba apie tarpusavio ryšį, vienas kito girdėjimą, pajautimą, buvimą „viename ritme“ ir žaismingą to skambesio paiešką. Tai, ar pavyko mums (organizatoriams ir dalyviams) pasiekti, kad šiandien Biržai suskambėtų darniai ir ritmingai? Labai tikime, kad – taip, nes šiandien Biržai skambėjo ypatingai – biržietiškai.
Pirmoji Gatvės muzikos diena įvyko prieš 17 metų – 2007-aisiais, Andriaus Mamontovo iniciatyva. Tuomet ji vyko tik Vilniuje. Išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse A. Mamontovo kvietimu tada ryžosi visas būrys jo muzikuojančių draugų. O nuo 2008-ųjų ši diena tapo itin reikšminga visoje Lietuvoje ir palyginti greit išsiplėtė į kitas šalis: Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Latvija, Baltarusija, Olandija, Gruzija, Armėnija, Islandija bei Airija.
Biržuose pirmoji Gatvės muzikos diena įvyko 2008-ais, o pirmoji jos organizatorė buvo tuometinė Biržų rajono jaunimo reikalų koordinatorė Ramunė Rinkūnienė. Vėliau, ir iki šiol, Gatvės muzikos dienos organizavimo klausimais rūpinasi renginių organizatorė Gytė Rožėnienė. Tai ji vykdo registracija, planuoja erdvių ir laiko paskirstymą, bei koordinuoja veiksmus su šventės administratore – Andriaus Mamontovo dukra Viktorija Mamontovaite.
Ypatingą nuotaiką mieste sukūrusi akcija baigėsi vėlai vakare. Gatvės muzikos dienos finalinis pasirodymas įvyko Biržų kultūros centro kieme, 21.30 val. Susirinkusieji čia galėjo pašėlti su roko grupe „Arklio galia“. Šis koncertas kartu buvo ir Muziejų nakties Biržų krašto muziejuje „Sėla“ baigiamuoju akcentu, nes muziejininkai šių metų Muziejaus naktį skyrė žirgams pagarbinti, o visą tai progai skirtą renginių ciklą pavadino vienu žodžiu – „Žirgomanija“.