Biržų kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvai tapo laureatais

Savaitgalį Kuršėnuose po metų pertraukos įvyko kasmetinis Lietuvos Šiaurės krašto suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursas-festivalis „Suk, suk ratelį“. Renginyje dalyvavo net 24 kolektyvai iš Akmenės, Biržų, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Šiaulių, Telšių, Plungės, Kretingos rajonų, Šiaulių ir Klaipėdos miestų. Festivalio-konkurso metu pasirodė merginų, senjorų, vyresniųjų ir jaunimo šokių grupės. Visi kolektyvai atliko po 2 konkursinius šokius. Šokėjų pasirodymus stebėjo ir vertino kompetentinga komisija – atstovai iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro.
Pirmą kartą tarprajoninis choreografinių kolektyvų konkursas „Suk, suk ratelį“ surengtas dar 1976 m. Jo sumanytojai – Šiaulių rajono choreografė Vanda Verkulienė ir tuometinė Kultūros skyriaus vedėja Rimutė Jasevičienė. Tradicijos tęsiamos iki dabar.
Renginio tikslas ne tik parodyti save ar susipažinti su naujais kolektyvais, bet ir tarpusavyje pasivaržyti. Konkurso pabaigoje buvo paskelbtos laimėtojų nominacijos.
Biržų „Saulės“ gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas konkurse „Suk, suk ratelį“ rajonų centrų kategorijoje užėmė trečią vietą. Kolektyvui vadovauja Asta Vaitiekūnienė.
O Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Raitytinis“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Verpetas“ paskelbti Lietuvos Šiaurės krašto suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurso-festivalio „Suk, suk ratelį“ laureatais. Kolektyvų vadovė Danguolė Kalkienė. Šio konkurso visi laureatai laimi pereinamąjį prizą – taurę, kuri sukurta ir vis dar gyvuoja nuo pačių pirmųjų konkurso metų. Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Raitytinis“ laureatų statulėlę parveža antri metai iš eilės, o vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvui „Verpetas“, kuris gyvuoja tik ketvirti metai šį apdovanojimą pavyko laimėti pirmą kartą.
Nors renginys laikantis visų pandemijos reikalavimų užsitęsė iki vėlumos, tačiau kolektyvų narių nuovargį nusvėrė teigiamos emocijos ir po ilgo karantino atnaujintos pažintys.