Biržų kultūros centras, choro „Agluona“ jubiliejiniu koncertu, pradėjo naują kūrybinės veiklos sezoną

By 2022-09-19 26 rugsėjo, 2022 Naujienos, Renginių atgarsiai
Rugsėjo 17 d. Biržų kultūros centras pradėjo naują kūrybinės veiklos sezoną. Toną naujam sezonui, aukštai pakeldamas kartelę, davė į pirmąjį jubiliejų – penkmečio šventinį koncertą, pakvietęs moterų choras „Agluona“ (vad. Viktorija Morkūnienė, koncertmeisterė Roma Butkevičienė) su savo draugais - Vilniaus kultūros centro moterų choru „Liepos“ ( vad. Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė, koncertmeisterė Loreta Kuliešiuvienė).
Biržų kultūros centro scenoje chorinė muzika „karaliavo“. Chorai pasikeisdami kilo į sceną ir džiugino klausytojus kruopščiai išdailintų kūrinių darniu skambesiu. Skambėjo kompozitorių J. Naujalio, V. Budrevičiaus, K. Kavecko, St. Šimkaus, L. Kairytės, A. Armino, D. Zakaro, G. Kalino, L. Abario, J. S. Bach/Ch. Gounod chorinė kūryba. Renginio kulminacija ir giliai jaudinančiu akcentu tapo abiejų chorų drauge atlikta J. Marcinkevičiaus ir G. Savinienės „Lietuva“.
Nors romantiškasis moterų choras „Agluona“ tądien oficialiai minėjo kūrybinės veiklos 5-metį, pasikapsčius giliau rastųme, kad šis choras yra gerokai vyresnis, kad ne kartą keitė savo struktūrą ir veidą, o jo veikla fiksuojama nuo 1957-ųjų. Nuo 1987 m. chorui vadovauja V. Morkūnienė. Nuo pat įsikūrimo choras dalyvavo visose respublikinėse dainų šventėse, bei kituose renginiuose apskrityje, šalyje ir užsienyje. Taip pat yra daugelio chorinės muzikos konkursų ir festivalių dalyvis bei laureatas. Lemtingasis lūžis įvyko 2018 m., kuomet mišrus choras „Agluona“ pakeitė savo rūšį, ir tapo moterų choru. Naujos sudėties choras gerbėjus jau penkerius metus stebina savo repertuaro įvairove: nuo liaudies dainų, šiuolaikinių jų aranžuočių, iki klasikinių kūrinių, ir jau yra pelnęs pripažinimą ir namie, ir toli už rajono ribų. 2018 m. choras dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventėje. Taip pačiais metais jam suteikta Mėgėjų meno kolektyvų II laipsnio kategorija. 2020 m. „Agluona“ dalyvavo tarptautiniame chorų konkurse Lenkijoje, Sopote, kur pelnė sidabro diplomą.
Šio koncerto metu choro „Agluona“ veikloje įvyko ir dar vienas labai svarbus įvykis. Chorą subūrusi ir visus tuos metus jam vadovavusi chorvedė Viktorija Morkūnienė vadovavimą patikėjo Ievai Morkūnaitei - į Biržus grįžusiai jaunai, diplomuotai (šį pavasarį Ieva baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos chorinio dirigavimo specialybės kursą), talentingai ir labai perspektyviai chorvedei, kuri jau ir taip daug metų buvo šio choro dalimi, pastiprinimu, dešiniąja vadovės ranka.
Nuoširdžiai sveikiname naują Biržų kultūros centro kolektyvo narę, choro „Agluona“ vadovę Ievą Morkūnaitę, ir linkime niekada nepritrūkti veržlumo ir ryžto siekiant užsibrėžtų tikslų, kantrybės ir išminties, produktyvaus ir sėkmingo vedimo!
Sveikiname ir visą choro „Agluona“ kolektyvą įžengus į naują penkmetį. Mieloms choristėms linkime ir ateity keliauti per gyvenimą su daina, niekad nepritrūkti įkvėpimo, energijos ir chorinę veiklą vainikuojančios kūrybinės sėkmės!
Sveikiname visus Biržų kultūros centro darbuotojus, visus, didelius ir mažus, centro lankytojus, mūsų mielus rėmėjus, draugus, partnerius su naujojo sezono atidarymu! Mes startavome! Plačiai atveriame duris ir maloniai kviečiame rasti sau patinkantį meno kolektyvą, o taip pat laukiame jūsų koncertuose, spektakliuose, vakaronėse! Iki susitikimo Biržų kultūros centre!