BIRŽIETIŠKOS UŽGAVĖNĖS – ŠALTA ŽIEMA ŠALIN AINA

Užgavėnės – viena iš spalvingiausių, smagiausių, pavasarėjančios žiemos švenčių, į kurią kasmet susirenka didelis pulkas biržiečių. Užgavėnės nekantriai laukiamos, nes visada atneša viltingą pažadą – tuoj pavasaris!

Nuo seno buvo tikėta, kad per Užgavėnes reikia išsilinksmint, išsidūkt, išsivoliot sniege, šokt, trypt, dainuot, blynų riebiausių sočiai privalgyt, kad ne tik ateinantis pavasaris, bet ir visi kiti metai būtų linksmi ir sotūs.
Tai ir blynus kirto, ir linksminosi visi kaip kas išmanė – Vydas Vareika, kvietė pasigalinėti rungtyse įvairiausiose o Klausučių bendruomenės šeimininkėmis kepė blynus, virė arbatą ir maloniai kvietė vaišintis. Kartu pašokti, pasiausti ragino Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Dijūta“ (vad. Jūratė Garnelienė), Biržų kultūros centro Nausėdžių skyriaus moterų šokių kolektyvas „Liepa“ (vad. Irina Šakuro), Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Siaudela“ (vad. Jūratė Garnelienė) bei Biržų kultūros centro Kratiškių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Liktarna“ (vad. Rima Bitinienė).

Ir per šias Užgavėnes neapsieita be nuožmios ir žūtbūtinės kovos tarp Kanapinio ir Lašininio. Suprantama – laimėjo Kanapinis, tuo itin daug džiaugsmo suteikdamas vaikams. Kitas Užgavėnių personažas – Gavėnas taip pat netrukus ant laužo supleškėjo, net skutelių neliko. Tai, visos sąlygos, kad pavasaris kuo greičiau ateitų, buvo įvykdytos. Laukiam!

Širdingą AČIŪ sakome visiems Užgavėnių šventės rėmėjams: Vydui Vareikai už smagų rungčių pravedimą, Biržų miesto seniūnijai už malkas laužui, pagrindinei renginio organizatorei Jūratei Garnelienei ir visiems Centro darbuotojams, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie Užgavėnių šventės kūrimo.