Bardų festivalį apvainikavo Tautiška giesmė

By 2023-07-07 12 liepos, 2023 Naujienos, Renginių atgarsiai
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienai Biržų kultūros centras skyrė du renginius, kurie nejučia įsiliejo vienas į kitą. Pirmiausia nuskambėjo dainuojamosios poezijos festivalis „Skambantis vakaras“, kuris šįmet dovanojo 3 valandų programą ir pritraukė rekordinį skaičių klausytojų, o 21 val. visi susirinkusieji kartu su atlikėjais sugiedojo Lietuvos himną.

Liepos 6-osios vakarą lauko scenoje pasirodymus surengė jaunosios biržietės Gustė Šeškaitė ir Danielė Černiauskaitė, patyrę dainuojamosios poezijos atlikėjai Vigilija Frankienė ir Leonidas Čiudaras, Laimutė ir Artūras Aukštuoliai, jų draugai iš Šiaulių – Gitana ir Giedrius Morkiai, Jūratės Garnelienė, Eduardas Juknevičius, nuo karo baisybių Lietuvoje prieglobstį radusi ukrainietė Liudmyla Ross ir Leonido Čiudaro vadovaujama Biržų kultūros centro dainuojamosios poezijos studija. Koncerto vinimi tapo grupės „Baltos varnos“ pasirodymas, o festivalį apvainikavo visų dalyvių kartu su Biržų kultūros centro moterų choru „Agluona“ (vad. Ieva Morkūnaitė) sugiedotas Lietuvos himnas.

Festivalis „Skambantis vakaras“ pirmą kartą nuskambėjo prieš 4 metus. Jo sumanytoja ir organizatorė nuo pirmojo festivalio yra renginių režisierė Gytė Rožėnienė. Jos idėja tuokart entuziastingai palaikė buvęs kolega, dainuojamosios poezijos atlikėjas Kąstytis Petryla. „Šiandien itin džiaugiamės, kad nepabūgome ir net nesuabejoję atsivėrėme naujai idėjai, kuri labai greit prigijo ir tapo vienu iš svarbiausių, svariausių ir laukiamiausių Biržų kultūros centro renginių“, – festivalio sėkme, atlikėjų ir klausytojų gausa džiaugėsi jo sumanytoja.

Nuoširdžiausią AČIŪ tariame visiems „Skambančio vakaro“ atlikėjams ir klausytojams! AČIŪ visiems kartu ir iš širdies traukusiems Tautišką giesmę!