Aukštaitijos armonika 2023

Birželio 3 d. nuskambėjo 51-oji armonikininkų šventė „Aukštaitijos armonika 2023“. Šįmet giliausias tradicijas puoselėjančiame Biržų kultūros centro renginyje dalyvavo 14 armonikininkų. Į sceną kilo armonikos virtuozai iš Vilniaus, Raseinių, Pakruojo, Pasvalio, Rokiškio ir, žinoma, Biržų. Džiugu, kad sulaukėme dalyvių ne tik iš Aukštaitijos, bet ir iš kitų Lietuvos etnografinių regionų.

Organizatoriai itin džiaugiasi, kad šventės programą kasmet praturtina jauni armonikininkai. Šįmet jauniausiais atlikėjais tapo šešiolikmetis Audrius Poškus ir septyniolikmetė jo sesuo Skaistė Poškutė iš Linkuvos (Pakruojo rajonas). Tiesa, Skaistė yra tikra „Aukštaitijos armonikos“ senbuvė, o štai jos brolis ir armonika groja vos antrus metus, ir į šventę Biržuose atvyko pirmą kartą. Pirmą kartą šioje šventėje dalyvavo ir daug gerų emocijų dovanojęs vilnietis Fulgentas Jaliniauskas, bei meistriškumu nustebinęs mūsų krašto atstovas Leonas Bičiūnas.

Dideles klausytojų simpatijas pelnė šeimyninis armonikininkų duetas – Stasė Pociuvienė ir Stasys Pocius iš Pasvalio. Daugelio širdis nudžiugino vyriausiojo ir nuolatinio dalyvio, 90-mečio biržiečio Romo Sinicos pasirodymas. Salė, kaip visad, draugiškai pasveikino šventės senbuvę Nijolė Žiaunienė iš Pakruojo ir biržietį Vytautą Kavaliauską.

Renginio vedėja, Biržų kultūros centro meno vadovė Jūratės Garnelienė, apgailestavo, kad šįmet šventėje nedalyvavo ištikimiausi jos dalyviai – biržietis Leonas Petronis ir vienas iš armonikininkų varžytuvių Biržų krašte įkvėpėjų, Ramongalių kaimo muzikantas Jonas Kariniauskas. Nors salėje buvo, bet ant scenos neišvydome ir dar vieno nuolatinio dalyvio, armonikos virtuozo, publikos numylėtinio, biržiečio Jono Balčiūno.

Sveikinimo žodį šventės „Aukštaitijos armonika 2023“ dalyviams ir klausytojams tarė LR seimo nario Valdemaro Valkiūno padėjėja Gražina Paulauskienė. Visus susirinkusius pasveikino ir ilgametė šio renginio vedėja Gražina Dagytė.

Armonikininkams muzikinius kūrinius dovanojo ir šventinę nuotaiką kartu kūrė Biržų kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Dijūta“ ir Obelaukių skyriaus vokalinis ansamblis „Obela“ ( vad. J. Garnelienė), bei III amžiaus universiteto skaitovės ( vad.G. Rožėnienė).

Esame labai dėkingi šventės „Aukštaitijos armonika 2023“ rėmėjams – UAB "Biržų duona" ir ūkininkei Vaidutei Stankevičienei.